Hašek + Dolní Morava = rekord

Hašek + Dolní Morava = rekord

Atraktivní prostředí resortu Dolní Morava a olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek se ukázali být ideální kombinací pro první prázdninový den. Přilákali na start šestého dílu seriálu Koruna Česka rekordní účast, na trať se vydalo přes pět set kopcolezců.

"Pocházím z Pardubic, ale nikdy jsem ještě nebyl na nejvyšším vrcholu Pardubického kraje, tak jsem se rozhodl to napravit," vyprávěl Dominik Hašek, jeden z nejlepších hokejových brankářů všech dob, co ho přimělo postavit se na start Koruny Česka. Na trati pobyl přes pět hodin, cestou ho skropil déšť, přesto nelitoval. Výstup na Králický Sněžník si ze svého seznamu úkolů mohl odškrtnout.

Vzhledem k tomu, že šlo o nejdelší a možná i nejobtížnější výšlap seriálu, rozhodli se pořadatelé uznávat i výstup na největší atrakci Dolní Moravy Stezku do oblak. "Děláme akce pro celé rodiny, to znamená i pro děti. Pro některé z nich by cesta na Sněžník byla příliš náročná," vysvětlil ředitel seriálu Miroslav Augustin. Ti, co neviděli slůně na vrcholu, se s ním mohli vyfotit alespoň na startu.


Všichni účastníci dostali tradiční odznak, balíček s retro svačinou a vitamíny od generálního partnera seriálu firmy Starlife. Točilo pivo Holba a ochutnávali se i energetické drinky Smarty.