Výšlap za pověstmi

Výšlap za pověstmi

Ještě jsme ani nestihli oklepat pohorky z výstupu na Klínovec a už je před námi další akce ze seriálu Koruna Česka. Devátý díl nás zavede na Lysou Horu.

Nejvyšší vrchol Beskyd je opředený pověstmi. Podle jedné z nich hora ukrývá jezero. Jiná legenda považuje kopec za úkryt bájných slezských rytířů a asi nejznámější je ta, která považuje místo za rejdiště čarodějnic.

„My doufáme, že v sobotu se budou na Lysé hoře hemžit turisté,“ říká s úsměvem ředitel seriálu Miroslav Augustin. Všichni kopcolezci se mohou těšit na tradičním retro svačinu a další ze série unikátních sběratelských odznaků. Chybět nebudou ani zástupci generálního partnera seriálu firmy Starlife, kteří účastníkům pomohou s výberem vitamínů. Točit se bude ryzí pivo z hor Holba.

Lysá Hora je s výškou 1323 m n. m. zároveň vydatným zdrojem výškových metrů pro všechny, kteří se touží dostat do slosování o zájezd na zimní olympijské hry v Pchjongčchangu.

Výdej registrací začíná v Ostravici v areálu Ridera v 9.00, na trať dlouhou 15 km (na vrchol i zpět) se můžete vydat kdykoliv do 13.00.