​Kamenec - novohradský krasavec

​Kamenec - novohradský krasavec

Polozbořený kostel a pouhých šest domů v místě startu, obci Pohoří na Šumavě, všude kolem nádherná, lidmi prakticky nedotčená příroda na trase a vrchol tvořený skalní hradbou.

V pořadí pátý výšlap seriálu patřil rozhodně k nejkrásnějším, i když z logistického hlediska k nejsložitějším. Do místa startu vás totiž žádný vlak či autobus nezaveze. Není divu, přes 20 let jste se do této oblasti mohli dostat jen se zvláštní průkazkou nebo ve stejnokroji pohraničníků. Cesta do Novohradských hor byla komplikovaná, ale účastníci rozhodně nelitovali. Dorazilo jich na dvě stovky.

Odměnou jim bylo putování panensky nedotčenou přírodou, kde potkali jen další "kopcolezce" ze seriálu Koruna Česka. A v mnoha případech už šlo o setkání starých známých, protože mnozí už s námi byli i na předchozích akcích. "Byl to takový rodinný výšlap. A na konci si mohli všichni zazvonit na zvonek štěstí." pochvaloval si ředitel seriálu Miroslav Augustin.

Další možnost přivítat známé tváře, ale i nováčky, bude mít 1. 7., kdy Koruna Česka míří na Kralický Sněžník. A mezi účastníky se chystá i olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek.